Указатели напряжения ЭИ0204, ЭИ0205

Вказівники призначені для визначення наявності змінної напруги  частотою 50 Hz при безпосередньому дотику до струмоведучих частин (контактні).
Наявність напруги визначається:
— однополюсним покажчиком ЭИ0204 — дотиком контактом-наконечником до струмоведучої частини, при цьому до контакту на торці корпусу доторкнутися пальцем руки;
— двополюсним покажчиком ЭИ0205 — дотиком контактами-наконечниками до струмоведучих частин, між якими визначається наявність напруги.
Світіння індикатора ВН  свідчить про наявність напруги.
Можливе використання покажчика ЭИ0204 для визначення місця знаходження проводу, що знаходиться під номінальною напругою 220 V частотою 50 Hz, розташованого під штукатуркою або аналогічним неметалевим покриттям. В цьому випадку спрацювання вказівника залежить від матеріалу покриття та його товщини. Для визначення місця знаходження проводу можливе будь-яке розташування вказівника в просторі відносно площини покриття. Місце розташування проводу можна визначити при проведенні перпендикуляру від обмежувального кільця вказівника до площини покриття на найбільшій відстані спрацювання (світіння індикатора СП) вказівника від площини покриття.
Діапазони визначення напруги: ЭИ0204 — (90…250) V; ЭИ0205 — (90…750) V.
Вказівник ЭИ0204 має додаткову функцію : визначення наявності напруги в схованому (ізольованому) провіднику з  номінальною напругою 220 V частотою 50 Hz безконтактним методом.
Вказівник ЭИ0204 — однополюсний, розташований в одному корпусі та має два контакти: контакт-наконечник та контакт на торцьовій частині корпусу. Електрична схема має елементи світлової індикації, елементи визначення фазної напруги та визначенні наявності напруги в схованому (ізольованому) провіднику безконтактним методом. Номінальна напруга живлення схеми при визначенні наявності напруги в схованому (ізольованому) провіднику 3 V (елементи типу AG13 або аналогічні). Струм споживання не більше 10 mA.
Вказівник ЭИ0205 — двополюсний, розташований в двох корпусах, з`єднаних між собою гнучким проводом, та має два контакти-наконечники: по одному на кожному корпусі. Електрична схема має елемент світлової індикації та елементи управління ним.
Вказівники мають переривчасту світлову індикацію наявності напруги (частота світлової індикації залежить від величини напруги). Індикація наявності напруги в схованому (ізольованому) провіднику вказівника ЭИ0204 – безперервна світлова.
Корпуси вказівників виготовлені із ізоляційного матеріалу та мають упори з боку контактів-наконечників висотою 3 mm .
Робота вказівника ЭИ0204 заснована на протіканні ємнісного струму через елементи схеми вказівника та тіло людини при дотиці руки оператора з контактом на торцьовій частині корпусу , а контакту-наконечника — з струмоведучою частиною, що знаходиться під напругою.
Визначення наявності напруги в схованому (ізольованому) провіднику безконтактним методом засновано на перетворюванні змінного електромагнітного поля випромінюваного провідником в світловий сигнал.
Робота покажчика ЭИ0205 заснована на протіканні активного струму через елементи схеми при дотиці контактів-наконечників з струмоведучими частинами, між якими визначається наявність напруги.
Маса покажчиків, не більше:
— ЭИ0204 — 50 g (без хімічних джерел  живлення);
— ЭИ0205 – 80 g.
Габаритні розміри покажчиків:
— ЭИ0204 – 180 mm х25 mm х30 mm;
— ЭИ0205-1500 mm х25 mm х30 mm.
Середній термін служби  покажчиків не менше 5 років.
60 queries in 0,197 seconds.