Для фасування сипучих та продуктів, що пилять, у мішки та іншу тару, недостатньо просто придбати фасувальну машину. Залежно від завдання, перед фасуванням продукт необхідно завантажити в приймальний бункер, розтарювач біг-бегу або приймальний лоток транспортера, що подає. Подача продукту до приймального пристрою може здійснюватися вручну або конвеєром, може подаватися з тари більшого розміру, наприклад, якщо вам необхідно перетарювати продукт із біг-бегу в мішок. Для подачі продукту з підлоги може використовуватися буртівник або шнекова система, яка підіймає продукт з підлоги, якщо він вивантажується з самоскида. За бажанням клієнта до складу лінії можуть бути введені інші пристрої, наприклад, просіювач або сепаратор для відділення пилу або розділення фасованого продукту по фракціях.
Для точної та безперебійної роботи дозатора необхідно, щоб він працював у стаціонарних умовах. Ця мета, як правило, досягається за допомогою невеликого, у порівнянні з приймальним, наддозаторного бункера, у якому підтримується постійний рівень. Між приймальним і наддозаторним бункерами передбачається транспортер, що подає. У верхній частині бункера розташовується датчик рівня, і, коли в результаті фасування рівень у наддозаторному бункері починає падати, включається цей транспортер, досипає продукт і рівень таким чином підтримується постійним. Залежно від матеріалу, що фасується, розміру дози та бажаної продуктивності використовуються такі види дозаторів: стрічковий, шнековий, шиберний та інші види дозаторів.
Залежно від матеріалу мішків, після дозування вони направляються на запаювання або зашивку.
Завершуються лінії, зазвичай, груповим пакуванням. Для пакетів це частіше буває пакування в термозбіжну плівку або в поліетиленовий мішок. Пакети можуть укладатися вручну або за допомогою пакетувальної машини. Для мішків – укладання на палети та обандеролювання стрейтч плівкою.
За ступенем автоматизації процесу лінії можуть ділитися на напівавтоматичні та автоматичні. Наша компанія виготовляє саме напівавтоматичні лінії, комплектуючи перераховані вище елементи, вироблені нами або нашими українськими партнерами. Відмінністю їх від автоматичних є те, що процес відбору мішка з накопичувача та підвішування його на царгу, зашивка, укладання палету та обандеролювання здійснюється на них за участю людини.
Варіанти тари
- — Поліетиленові мішки
- — Поліпропіленові мішки
- — Відкриті паперові мішки плоскі, стоячі та клапанні
- — Біг-бегі